Terapie Naturalne

– czyli co?Terapie naturalne czy tez medycyna naturalna to szeroko pojęty zbiór metod terapeutycznych którego wspólnym mianownikiem jest przywrócenie wewnętrznej harmonii, dzięki której możliwe jest obudzenie potencjału samouzdrawiania organizmu. Celem stosowania terapii naturalnych jest osiągniecie równowagi miedzy umysłem, ciałem i duchem. Efektem jest wzrost witalności i świadomości, poczucie pełni zdrowia i poprawa jakości życia.

Kurt Tepperwein – „Co choroba mówi o Tobie”

Nasze ciało, ten wspaniały posłaniec życia, nie tylko wskazuje dokładnie które postępowanie jest szkodliwe dla zdrowia, lecz również daje nam dokładną radę, jak powrócić do harmonii z życiem i samym sobą”

Choroba czy dysfunkcja jest odpowiedzią na szkodliwe działanie czynników zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Duży procent problemów zdrowotnych ma podłoże psychosomatyczne. Nasza biografia jest naszą biologią zapisaną w naszym ciele jak na kartkach pamiętnika. Bardzo wiele wydarzeń z naszego życia potrafi manifestować się w sposób automatyczny w naszych relacjach, reakcjach, wyborach życiowych. A głęboko spychane przykre doświadczenia potrafią objawiać się wieloma dolegliwościami na poziomie ciała fizycznego w postaci np. tak dobrze znanych wrzodów żołądka, ale też ogromu innych dysfunkcji innych układów, w tym układu ruchu. Uzależnienia, bezsenność, problemy w nawiązywaniu relacji to także przykłady zaburzenia swoistej harmonii. Świadomość tych procesów i zjawisk, a następnie praca nad ich przeprogramowaniem pozwala na głębsze poznanie siebie, osiągnięcie wewnętrznej równowagi i pełni zdrowia psychofizycznego.

Do zabiegów naturo terapeutycznych zalicza się pełen wachlarz technik i metod w tym:

-fizjoterapia
-osteopatia
-bioenergoterapia
-terapia Reiki
-medytacja i wizualizacja
-masaż
-akupresura i akupunktura
-refleksologia
-radiestezja
-homeopatia
-dietoterapia
-techniki oddechowe
-litoterapia
-aromaterapia
-terapia dźwiękiem
i wiele więcej