Stan alfa mózgu, wprowadzenie w stan medytacyjny. ĆWICZENIE PRAKTYCZNE

Najważniejsza z najważniejszych rzeczy dotycząca medytacji – ona nie działa, jeśli się jej nie praktykuje. Można o niej pisać, czytać, przeanalizować z każdej strony. Jednak wciąż nie przyniesie ona realnych korzyści. Jest jeszcze jedna rzecz – regularność!

Dziś mam dla Was proste ćwiczenie na wprowadzenie w stan alfa, stan medytacyjny. Technicznie rzecz ujmując medytacja jest stanem przedłużonej koncentracji. Dlatego rozpoczynamy od ukierunkowania swojej uwagi i koncentracji. Prosta technika odliczania pozwala na skupienie się na jednej czynności, w tym momencie jeszcze ze świadomym zaangażowaniem umysłu. Po zakończeniu odliczania świadome ukierunkowanie umysłu znika, pojawia się… NIC.

I w tej pustce postaraj się po prostu być. Przyjmij rolę świadka, obserwatora. Nie stawiaj siebie na pozycji oceniającego członka jury, wtedy po pierwsze ze stuprocentową pewnością nie będzie to stan medytacyjny, a po drugie okradniesz się z możliwości prawdziwego doświadczenia.

Praktykując stan medytacyjny i stan alfa regularnie rozpoznajesz naturę umysłu. Widzisz jakie ma tendencje. Stopniowo też zauważasz jak praktykując coraz bardziej wykręcasz się z gonitwy myśli i zaczynasz mieć nad nim kontrolę. Zauważasz ile niepotrzebnych myśli przewija się przez Twoją głowę i jak przemijają one, kiedy tylko nie poświęcasz im swojej uwagi, a jedynie zauważasz i pozwalasz przepłynąć.

Czy masz świadomość, że większość z tych myśli nie pochodzi od Ciebie? Że są uwarunkowane Twoimi doświadczeniami życiowymi, wpływem społeczeństwa. Niestety tak szybko nasiąkamy tym co zewnętrzne, że zaczynamy uznawać to za własne. Wzmacniamy pewne schematy zachowań, myśli i stają się one naszą codziennością. Wciąż jednak nie są Tobą. Praktykując medytację uczymy się kierować uwagę do wewnątrz, stopniowo usuwając te zanieczyszczenia umysłu. Zyskujemy klarowność, wolność. Wolność trwania w swoim centrum. Od Ciebie zależy, na ile pozwolisz opiniom, myślom, emocjom mieć na Ciebie wpływ.

Można powiedzieć, że medytacja jest w pewnym sensie oduczaniem się. Powrotem do własnej natury, do swojego źródła. Trwanie w tym niezależnie od tego co dzieje się wokół Ciebie jest najpiękniejszym co można sobie zafundować.

Otwórz się na siebie. Na zdrowie, pomyślność, stabilność wewnętrzną.
Powodzenia!
Koniecznie daj znać jak Ci poszło! 🙂

Z miłością!
Namaste!

Jeśli uważasz, że moje treści są wartościowe i chcesz  wspomóc mnie w ich tworzeniu, a także realizacji misji jaką jest poszerzanie świadomości poprzez dotarcie do jak największej liczby odbiorców, aby przede wszystkim zrozumieli, że zdrowie i pomyślność jest w ich rękach. 

Zaczynając od małego kroku, małego wsparcia każdego z Was możemy pozwolić innym zaznać transformujących doświadczeń, które wpłyną nie tylko na nasze zdrowie, ale zdrowie całych społeczeństw i naszego środowiska.  Zajrzyj na PATRONITE po więcej szczegółów.

1 thought on “Stan alfa mózgu, wprowadzenie w stan medytacyjny. ĆWICZENIE PRAKTYCZNE”

  1. Pingback: 5 warunków skutecznej wizualizacji. Dlaczego może się nie udać? – Namaste Medicine

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *