Czym jest koherencja serca? Prowadzona medytacja.

Stan koherencji serca to stan spójności serca i umysłu, to stan wewnętrznej świadomości. To w ten stan wchodzą terapeuci pracujący w biopolu człowieka, ale także część świadomych fizjoterapeutów, a przypuszczam, że i psychologów. Nie musisz być żadnym z nich by doświadczyć jego uzdrawiającej mocy.

Naturalnie stan koherencji serca występuje wtedy, gdy odczuwamy głęboką radość i wdzięczność. Mówi się o trzech emocjach: wdzięczności, współczucia i wzruszenia.

W stanie koherencji serca kontaktujemy się ze swoją świadomością, fale mózgu spowalniają budzą się naturalne zdolności samoleczenia naszego organizmu. Stan koherencji serca można przyrównać do uczucia błogości, pełni obecności i wdzięczności.

Przebywając w stanie koherencji serca, który jest stanem głębokiej akceptacji wpływamy poprzez wytworzone pole serca na otaczającą rzeczywistość. Czujemy jedność z wszelkim istnieniem wokół i doświadczamy go jako przejaw boskości.

Od momentu kiedy zaczęłam świadomie zapraszać do swojego życia wdzięczność, odczuwać ją choćby za drobne rzeczy zaczęły dziać się niesamowite rzeczy. Zachęcam i Ciebie do tej podróży. 🌞

W stanie spójności umysłu i serca możemy przebywać na codzień, będąc w świadomości swojego ciała, swojego oddechu, w akceptującej postawie obserwatora i świadka, w którym przebywamy także praktykując medytację.

A gdyby tak doświadczać życia w tym właśnie stanie? To możliwe, choć wymaga od nas zrozumienia, doświadczenia tego stanu i zintegrowania go w sobie. Pomocne może być zrozumienie tego kim jesteśmy, jaka jest nasza natura.

Przeprowadzam ludzi w tym procesie pracując z nimi indywidualnie i na warsztatach. Zajrzyj do zakładki KONSULTACJE I WARSZTATY, być może zechcesz sięgnąć po wsparcie na swojej drodze.

Tymczasem, uważam, że najbardziej rzetelną odpowiedzią na to czym jest koherencja serca będzie Twoje doświadczenie. Zapraszam Cię do doświadczenia prowadzonej medytacji koherencji serca, którą dla Was nagrałam:

Kilka danych z Instytutu HeartMath dotyczących badań nad polem elektromagnetycznym serca:

➡️60% komórek w sercu to neurony, stanowią one ok 40 tyś komórek serca
➡️Pomiędzy sercem a mózgiem dochodzi do stałej wymiany informacji i to serce wysyła więcej informacji do mózgu niż odwrotnie
➡️Odkryto także, że serce emituje około 60 razy silniejsze pole elektryczne i około 5000 razy silniejsze pole magnetyczne niż mózg i przenika całe ciało! Wartości te można zbadać nawet kilka metrów od ciała.
➡️Odkryto również, że to serce odbiera szybciej informacje ze środowiska nawet o 6s!

Z miłością,
Ola

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.